Інтерв’ю студентки геологічного факультету, Марії-Валерії Ігнатьєвої, яка навчається вже другий семестр за програмою обміну Еразмус+

Author: admin 29.06.2016

Phot3

Наша маленька історія успіху!

До Вашої уваги представлено інтерв’ю студентки геологічного факультету, Марії- Валерії Ігнатьєвої,  яка навчається вже другий семестр за програмою обміну Еразмус + у Ближньосхідному технічному університеті, м. Анкара, Туреччина (METU).

– Освітня програма Erasmus+ стала для мене прекрасною можливістю для вдосконалення навичок англійської мови, пізнання нової культури, релігії, країни, а також важливим кроком в формуванні моєї особистості та підготовки для дорослого та самостійного життя. Ближньосхідний технічний університет є чудовим місцем з великими кампусом, де навчання на всіх факультетах відбувається англійською мовою, що допомагає іноземцям зорієнтуватися в будь-якій ситуації, оскільки всі студенти досить не погано володіють не тільки рідною мовою. Дуже вразив великий кампус з власною чудовою інфраструктурою. Час від часу відбуваються різні фестивалі, зокрема фестиваль під час якого кожен студент має змогу посадити молоде дерево на території кампусу. В кампусу майже всі дерева насаджені студентами, особливо багато сосен, що дуже корисно для дихальної системи.

Phot1

Для мене особисто, як для студента, що вивчає геологію, були дуже корисні можливості відвідати інші міста з турецькими студентами, а саме подорож до Кападокії та Памукале, оскільки вони безпосередньо стосуються моєї майбутньої професії – вулканічні формування та травентини. Також подорожі поглибили знання також і про власну культуру та релігію – Дім Святої Марії, місце зародження християнства.

Phot4

Особливим було те, що студенти, які приїхали за кредитною мобільністю, могли обирати вільно предмети – мала можливість навчатись з студентами випускних курсів, а також університет не обмежував у вільних за вибором предметах – кожен має можливість освоїти психологію, історію, філософію чи інші гуманітарні лекції, що як для мене, студентки технічної спеціальності, є також цікавим. На жаль, інструктори не знали, які курси ми здавали у нашому рідному університеті, до програми кредитної мобільності, в результаті чого дуже часто відмовляли в можливості взяти ті, чи інші предмети (це стосується специфічно мого факультету).

Phot6

Також дуже несподівано, проте, мабуть, звично для студентів по програмі обміну, я знайшла багато друзів з інших країн, не тільки Туреччини, що в свою чергу, давало можливість пізнати не тільки турецьку культуру та звичаї.

Phot2

Отже, не зважаючи на труднощі, які виникають по прибуттю, з часом приходить пізнання того, що людина, яка прагне, може подолати будь-які перешкоди. Світ не без дійсно добрих людей, які можуть тобі допомогти в ситуаціях, які ти дійсно не можеш вирішити без володіння мови тієї країни, в яку ти приїжджаєш. Безмежно вдячна за можливість бути Erasmus+ студентом коордирнатору програми доц. Харламовій Ганні та рідному університету.

Phot5

Більше інформації про турецький ВНЗ тут: http://www.metu.edu.tr/faculties-institutes-schools

Координатор проекту (доц. Харламова Ганна О.): akharlamchek@gmail.com

http://www.econom.univ.kiev.ua/fknews/rozpochynayetsya-konkursnyy-vidbir-na-otrymannya

In headings: Uncategorized

 

Leave a comment