Грантові програми урядів різних країн

grant count

Кожна розвинена країна Європи, так само як Китай, США та Австралія приділяють велику увагу розвитку науки та освіти. Однією з основних складових такого розвитку можна вважати академічну мобільність власних студентів та науковців, а також залучення найталановитіших студентів, аспірантів, викладачів та науковців до навчання та роботи в університетах та науково-дослідних лабораторіях. Саме тому на сайті міністерства закордонних справ України протягом року можна побачити пропозиції від урядів цілого ряду країн про навчання та наукові стажування.

Після прийняття Болонської декларації (1999 р.) була реформована академічна структура університетів Італії, Франції, Німеччини, Данії та Іспанії. На сьогоднішній день до неї приєдналися вже 40 країн, у тому числі й Україна. Цей процес спрямований на формування в Європі єдиного освітнього простору.

Прийняття основних принципів Болонської декларації зробило навчальні заклади Європи дуже популярними серед іноземних студентів, що бажають продовжити своє навчання і здобути кваліфікацію, що визнається роботодавцями усього світу.

Останні кілька років кількість українських студентів, які віддали перевагу європейській освіті , стрімко зростає. За даними Міністерства освіти України, щорічно в Європу їдуть навчатися до 20 тис. чоловік. Французькі, німецькі, англійські, італійські та іспанські вищі навчальні заклади пропонують безпрецедентні можливості для одержання освіти і ведення наукової діяльності – незалежно від предмету дослідження. Саме тому багато студентів, вибираючи місце навчання, обирають Європу. Але все ще популярними лишаються серед студентів навчальні заклади США та Канади. А уряди Китаю та Австралії з кожним роком створюють все більше освітніх програм та стипендій, щоб залучити найкращих студентів світу до навчання у своїх ВНЗ.

Мовний бар’єр давно не є перешкодою: багато університетів відкривають спеціальні підготовчі курси, де абітурієнти можуть вдосконалювати свої мовні навички, в тому числі підтягти англійську, на якій пропонується чимало навчальних програм. Хоча слід відмітит, що студенти, які бажають проходити навчання чи стажування у закордонних ВНЗ, зазвчай їдуть на навчання маючи хоча б базовий рівень знань мови обраної країни навчання. Але у багатьох ВНЗ ЕС студентам пропонують навчання за програмами вищої освіти англійською мовою.

Найкращим варіантом навчання за кордоном є отримання стипендії для навчання від уряду або від фонду, що дасть можливість не лише навчатися за кордоном, а повністтю забезпечити своє перебування там.

З переліком грантових програм, які можуть запропонувати ти чи інші країни, ми і пропонуємо ознайомитись.

Автор: admin