Викладачі факультету психології пройшли наукове стажування у Фінляндії

Author: admin 20.10.2016

В.о. завідувача кафедри соціальної реабілітації та соціальної педагогіки, доктор психологічних наук, доцент Чуйко Олена Василівна та кандидат психологічних наук, доцент кафедри соціальної психології Соснюк Олег Петрович взяли участь у роботі Школи в межах Міжнародного тижня навчання для університетських викладачів, присвяченого віртуальній освіті та проектно-орієнтованому навчанню, за програмою Erasmus+ Global з 3.10.2016 р. по 8.10.2016 р.

1

International Staff Week on Virtual Education and Project-Based Learning проводився у Фінляндії втретє, однак викладачі Київського національного університету імені Тараса Шевченка брали участь у такому заході вперше.

Країну-господар для проведення заходу було обрано не випадково. По-перше, Фінляндія – це дуже мальовнича країна на півночі Європи, в якій поєднуються первісна природна краса та сучасність.

2

По-друге, Фінляндія є високорозвиненою країною, але водночас соціально-орієнтованою. Пріоритетними галузями економіки країни є освіта та охорона здоров`я (медицина).

3

International Staff Week on Virtual Education and Project-Based Learning проводився в університеті прикладних наук Новіа (Фінляндія, м. Вааса) / Novia University of Applied Sciences (Finland, Vaasa).

Університет NOVIA UAS засновано 1.08.2008 р. завдяки об`єднанню Sydväst Polytechnic та Swedish Polytechnic (Фінляндія). В університеті навчається більше 4000 студентів (з них 350 – іноземні студенти).

Кількість викладачів: більше 300. NOVIA UAS розташований в місцях компактного проживання шведської громади у Фінляндії. Офіційні мови викладання: шведська та англійська.

4

NOVIA UAS має 5 кампусів, які розташовані в 4 містах: Вааса (2 кампуси), Турку, Расеборг, Якобстад (по 1 кампусу).

5

Під час стажування Чуйко О. В. та Соснюк О. П. відвідали кампуси у м. Расеборг та у м. Турку, де проводились основні заходи International Staff Week on Virtual Education and Project-Based Learning.

Основна частина стажування пройшла у кампусі, розташованому у м. Расеборг.

6

На початку стажування учасників International Staff Week on Virtual Education and Project-Based Learning познайомили з умовами навчання та побуту студентів у кампусі Расеборг.

7

Всі аудиторії (без винятку) є мультимедійними. Скрізь працює безкоштовний Wi-Fi. Для оптимізації комунікації в процесі навчання в університеті створена внутрішня мережа.

8

Через кожні 50-100 м розташовані мітинг-руми та лаунж-зони для відпочинку. Поруч з ними в коридорах – копіювальна техніка (послуги безкоштовні).

Їдальня загальна для студентів та викладачів. Вартість обіду 8-10 Euro (середня ціна майже скрізь у Фінляндії). Однак для студентів, які навчаються на державній мові (а такою крім фінської є й шведська мова) харчування у будні та проживання у гуртожитку – безкоштовні. Для викладачів вартість харчування пільгова (в двічі нижча за стандартну).

9

Після детального знайомства з кампусом розпочалась робота Школи в межах International Staff Week on Virtual Education and Project-Based Learning.

Спочатку учасники прослухали лекції викладачів Novia University of Applied Sciences (Raseborg), присвячені історії закладу, реалізованим навчальним проектам, специфіці побудови навчального процесу, особливостям використання різних програм та методів віртуального навчання.

Також учасники взяли участь у низці інтерактивних та тренінгових занять разом із місцевими студентами та викладачами.

Після цього відбулась наукова конференція International Staff Week on Virtual Education and Project-Based Learning, в межах якої учасники презентували свої університети та робили змістовні доповіді про особливості віртуальної освіти та проектно-орієнтованого навчання.

10

11

Доцентом Соснюком О. П. для учасників International Staff Week on Virtual Education and Project-Based Learning було презентовано Київський національний університет імені Тараса Шевченка, а також зроблено 2 тематичні доповіді про використання анімаційних технологій та власний досвід застосування проектного навчання на факультеті психології.

12

Доцентом Чуйко О. В. для учасників International Staff Week on Virtual Education and Project-Based Learning було презентовано власну концепцію проектно-орієнтованого навчання, соціальні та волонтерські проекти студентів, що спеціалізуються на очолюваній нею кафедрі соціальної реабілітації та соціальної педагогіки.

13

Чуйко О. В. та Соснюк О. П. взяли участь у Education Market, спеціально організованому для студентів Novia University of Applied Sciences, на якому представили студентам різні факультети та інститути Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

14

В межах культурної програми під час перебування у м. Расеборг учасники International Staff Week on Virtual Education and Project-Based Learning відвідали біоресурсний заповідник Fiskars та місцевий музей.

15

Після цього учасники International Staff Week on Virtual Education and Project-Based Learning відвідали кампус університету в м. Турку, де провели зустріч з адміністрацією та познайомились з умовами навчання.

16

В кампусі Турку учасники також прослухали лекції викладачів про дистанційне навчання та взяли участь у тренінговій сесії, на якій місцеві студенти презентували власні проекти.

17

Також у кампусі Турку було проведено ділову зустріч щодо перспектив співробітництва між викладачами та студентами наших університетів.

18

А ще у кампусі Турку відвідали школу підготовки капітанів та лоцманів, прослухали лекцію про особливості навчальної підготовки, ознайомились з інженерно-психологічними розробками (4 D симуляторами).

19

В межах культурної програми під час перебування в м. Турку учасники International Staff Week on Virtual Education and Project-Based Learning здійснили екскурсію по місту.

20

Культурна програма була завершена екскурсією до столиці Фінляндії – м. Гельсінки.

21

22

In headings: Uncategorized

 

Leave a comment