- About Us
- About University
- Double degree programmes
- Learning Page
- Courses
- Faculty of Computer Science and Cybernetics
- Faculty of Economics
- Faculty of Geography
- Faculty of History
- Faculty of Information Technology
- Faculty of Law
- Faculty of Mechanics and Mathematics
- Faculty of Physics
- Faculty of Psychology
- Faculty of Sociology
- Institute of Geology
- Institute of High Technologies
- Institute of International Relations
- Institute of Journalism
- Institute of Philology
- Military Institute
- Philosophical Faculty
- Regulations
- Contacts
- What is ESN Kyiv?
Конкурс спільних українсько-австрійських науково-дослідних проектів
Відповідно до Угоди про науково-технічне співробітництво між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Австрія від 6 червня 2003 року та згідно з Протоколом Шостого засідання українсько-австрійської Змішаної Комісії з питань науково-технічного співробітництва від 19 травня 2015 року, Міністерство освіти і науки України, Федеральне Міністерство науки, досліджень і економіки Республіки Австрія та Австрійське Агентство міжнародного співробітництва в галузі освіти та досліджень оголошують конкурс спільних українсько-австрійських науково-дослідних проектів для реалізації у 2017-2018 рр.
Дедлайн – 15 травня
З 15 березня по 15 травня 2016 року Міністерство освіти і науки України та Федеральне Міністерство науки, досліджень і економіки Республіки Австрія оголошують конкурс спільних українсько-австрійських науково-дослідних проектів для реалізації у 2017‑2018 рр.
Партнери. З українського боку реалізацією програми керує Міністерство освіти і науки України. З австрійського боку – Федеральне Міністерство науки, досліджень і економіки Республіки Австрія та Австрійське Агентство міжнародного співробітництва в галузі освіти та досліджень.
Критерії відбору. Після перевірки відповідності пропозицій вимогам, кожна заявка передається для наукової експертизи, що проводиться паралельно в обох країнах. Після цього Спільна Комісія, яка збирається за ініціативою Міністерства освіти і науки України та, Федерального Міністерства науки, досліджень і економіки Республіки Австрія приступає до остаточного розгляду з метою відбору проектів, яким буде надано фінансування. Крім наукової відповідності, основними критеріями оцінки є такі:
– наукова якість та інноваційний характер проекту;
– здатність та компетентність тимчасових наукових колективів втілити проект у життя;
– можливість спільних досліджень і адекватності наукового методу;
– досвід участі у міжнародних проектах і майбутній розвиток міжнародного співробітництва;
– якість інфраструктури установ, що беруть участь у проекті;
– участь у проекті молодих вчених;
– можливості практичного використання результатів проекту;
– обґрунтування орієнтовної вартості проекту;
– участь у програмі ЄС з досліджень та інновацій «Горизонт 2020».
Конкурс є відкритим для будь-яких лабораторій чи науково-дослідних груп вищих навчальних закладів, науково-дослідних установ та підприємств обох країн.
Керівники та основні учасники проектів можуть подавати кілька заявок. Однак керівники не зможуть отримати фінансування більш, ніж за одним проектом.
До участі у конкурсі приймаються проекти відповідно до пріоритетних напрямів розвитку науки і техніки в Україні, а саме:
• Фізика високих енергій;
• Екологія;
• Біотехнології;
• Інформаційні та комунікаційні технології;
• Нанофізика і нанотехнології;
• Гуманітарні та соціальні науки.
Інтелектуальна власність. Науковці з українського боку, зокрема, керівники проектів, мають вжити усіх необхідних заходів для захисту науково-технічних та промислових цінностей, які їм належать, а також прав інтелектуальної власності. Головна увага приділятиметься тому, щоб у рамках співробітництва, не відбулося незапланованої передачі українських технологій іншим країнам.
Фінансування. Фінансування виділяється на кожний рік окремо, на два роки поспіль. Рішення про продовження фінансування у наступному році приймається після розгляду звіту за попередній рік роботи. Австрійська сторона, для короткотривалого перебування в Австрії в рамках затверджених проектів (до 14 діб), сплачує українським дослідникам дорожні витрати (до 700 євро ) і 90 євро на добу, включаючи добові та проживання. Українська сторона бере на себе витрати, пов’язані з перебуванням в Україні запрошених австрійських вчених, які беруть участь в спільних проектах.
Основні документи та терміни подання заявок на конкурс:
– заповнена форма заявки на участь у конкурсі українською та англійською мовами із оригіналами підписів та печаток (у паперовому вигляді (2 прим.) та на електронному носії (СD – диск));
– лист від організації-співвиконавця спільного проекту на бланку установи-заявника;
– авторська довідка;
– акт експертизи;
– анотація проекту;
– супровідний лист на бланку установи-заявника на ім’я заступника Міністра освіти і науки України Стріхи М.В., із обов’язковим зазначенням назви програми за конкурсом якої подаються документи.
Розглядатися будуть лише ті документи, які відправлені не пізніше останнього дня конкурсу (по даті на поштовому штемпелі) на адресу Міністерства освіти і науки України, (Україна, 01601, Київ, бульвар Шевченка 16), а також зареєстровані у канцелярії Міністерства: – у разі надсилання поштою – кімната 310 (канцелярія; штамп на конверті поштового відправлення повинен датуватися не пізніше 15 травня 2016 р.); – у разі особистої передачі – документи необхідно залишити у скриньці для листувань, яка розташована у холі Міністерства.
Кандидатам на участь у Програмі з української сторони варто переконатися у тому, що їх австрійські партнери подали відповідну заявку до Австрійського агентства міжнародного співробітництва в галузі освіти та досліджень(OeADGmbH). Після попереднього узгодження переліку проектів, матеріали розглядаються державними експертизами обох країн.
Після завершення всіх процедур оголошуються результати конкурсного відбору в обох країнах.
В межах виділеного бюджетного фінансування Сторін з виконавцями щорічно укладаються договори на виконання конкретних проектів з фінансуванням національної частини проекту поточного року .
Після закінчення виконання проекту Замовникові (установі, з якою Виконавець уклав договір) подаються науковий і фінансовий звіти. У наукових звітах повинні бути викладені результати наукових досліджень, акти впровадження й рекомендації прикладного характеру, а також можливі перспективи від широкого впровадження наукових розробок.
Міністерство освіти і науки України Відділ міжнародного науково- технічного співробітництва Управління міжнародного співробітництва та європейської інтеграції
Адреса:Київ 01601, бул. Т.Шевченка, 16. Тел. (044) 287 82 15 Факс (044) 287 82 50
Електронна пошта: s_shapoval@mon.gov.ua, a_ostapenko@mon.gov.ua .
Сайт організації: www.mon.gov.ua
Австрійське агентство міжнародного співробітництва в галузі освіти та досліджень (OeAD-GmbH), Центр з міжнародного співробітництва та мобільності (ICM)
Адреса: вул. Ебендорферштрассе 7 А-1010 Відень. Телефон +43 (0) 1 / 53408-445 Факс +43 (0) 1 / 53408-499 Електронна пошта: wtz@oead.at
Сайт організації: www.oead.at/wtz
Leave a comment