Корисні поради для тих, хто має намір отримати хорошого рекомендаційного листа

letter
Р – рекомендаційний лист. Пам`ятайте, що саме цей документ може стати вирішальним для гранту, а відтак для вашого майбутнього.
Гарний рекомендаційний лист слугує доказом того, що:
  1. Все, що ви написали про себе самі в резюме та есе – правда.
  2. Ви володієте багатьма навичками, і це підтверджують реальні приклади з життя, наведені автором листа.
  3. Ви володієте гарними управлінськими навичками та вмієте переконувати: потрібно добре попрацювати, щоб переконати викладача чи начальника написати рекомендаційний лист бажаного змісту в необхідний термін.
  4. Ви адекватно оцінюєте, як інші люди сприймають вас: вдалий вибір автора рекомендаційного листа говорить саме про це.
NB! Не посилайтесь на історії, описані в рекомендаційному, ні в есе, ні за інших обставин. Інакше приймальна комісія вирішить, що таких «історій успіху» у вашому послужному списку замало. Ключові характеристики, які можуть бути описані у рекомендаційному листі, можна зафіксувати у короткому переліку.
Персональні якості:
Розумові здібності:
Характер:
Алгоритм підготовки рекомендаційного листа
  1. Оберіть потенційних рекомендодавців (двох чи трьох, в залежності від вимог бізнес-школи), які можуть авторитетно оцінити ваші ключові навички.
  2. Сконтактуйте з ними. Найкраще це зробити за три місяці до кінцевого терміну подання рекомендаційних листів.
  3. Надайте необхідну інформацію. Розкажіть про дедлайни, надайте копії мотиваційних листів та короткий опис вашого позиціонування як кандидата. Якщо рекомендодавець писатиме одразу декілька листів, допоможіть обрати головні ідеї для кожного з них. Нагадайте про ключові моменти вашої співпраці. Запропонуйте короткий план листа та надайте своє резюме, яке ви підготували раніше.
  4. Залишайтесь на зв’язку, щоб рекомендодавець міг оперативно отримати будь-яку необхідну допомогу чи підказку з вашого боку.
NB для іноземних аплікантів: якщо особа, яка надаватиме вам рекомендації, погано володіє англійською, ви можете запропонувати власну чернетку рекомендаційного листа. Також рекомендодавець може написати текст рідною мовою, який згодом буде перекладено англійською стороннім перекладачем.
Поради від членів приймальних комісій
  1. Якщо ви працюєте у сімейному бізнесі, не звертайтесь за рекомендаційними листами до батьків. Натомість, автором може стати ваш постачальник або клієнт. (Michele Rogers, KELLOGG)
  2. Якщо ви займаєтесь власним бізнесом, зверніться до клієнта або партнера. (Ann W. Richards, JOHNSON (CORNELL)
  3. Як правило, найкращим вибором автора рекомендаційного листа є ваш безпосередній керівник з недавнього місця роботи. (Dawna Clarke, TUCK)

 

Автор: admin