Ресурси для пошуку освітніх програм, грантів та стипендій

На перший погляд, знайти освітню програму по тій чи іншій спеціальності надзвичайно важко. Де шукати? У кого запитати? Як знайти ідеальний варіант саме в тій країні, куди Ви бажаєте поїхати, та ще й отримати можливість виграти стипендію на навчання.

Насправді, все досить просто. Варто лише знати чого саме Ви прагнете та перелік ресурсів для пошуку грантових програм.

Одним з таких ресурсів являються асоціації випускників. Існують асоціації чи клуби випускників освітніх програм

або вищих навчальних закладів тої чи іншої країни. Вони можуть бути джерелом практичної інформації. Наприклад:

Щодо власне пошуку потрібного університету та програми, то є низка веб-сайтів із відповідними пошуковими системами. Ось деякі з них:

Новий інтернет-ресурс для молодих викладачів, аспірантів, студентів старших курсів, розроблений за підтримки Міністерства закордонних справ Естонії. Метою проекту є підвищення поінформованості молоді щодо можливостей стажування і навчання за кордоном, участі в міжнародних науково-практичних конференціях – http://edu.eepro.info/education

Якщо Ви бажаєте навчатися у Франції, то обов’язково відвідайте наступні сайти:

Доречі, Німеччина. Дня одержання стипендії на навчання у цій країні слід пам’ятати про такі ресурси:

Існує також список ресурсів для пошуку стипендій у Канаді.

Підбірка корисних ресурсів з навчання в Бельгії:

Для пошуку стипендій у інших країнах також існує ціла низка ресурсів та сайтів.

Якщо казати про пошук грантів на навчання та проведення наукових досліджень, то слід ознайомитись з наступним переліком інтернет-ресурсів:

Також слід шукати інформацію про освітні програми та гранти на навчання на офіційних сайтах університетів, в яких Ви маєте бажання навчатися.

Які організації варто моніторити?

Звичайно, багато залежить від Вашої сфери діяльності та наскільки вона співпадає із пріоритетами фонду чи організації, які надають грант. Проте широковідомі організації, які доволі системно працюють саме з Україною, подані нижче – беріть на озброєння! J

Фонди, які працюють на засадах партнерства для реалізації спільних ініціатив – можуть бути потужними партнерами заходів, які ви реалізовуєте!

Автор: admin